
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 16 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72634
Ext.Price$0.72634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72634 | $0.72634 |
| 10 | $0.59184 | $5.91840 |
| 25 | $0.54560 | $13.64000 |
| 50 | $0.50297 | $25.14850 |
| 100 | $0.46366 | $46.36600 |
| 300 | $0.43317 | $129.95100 |
| 500 | $0.40468 | $202.34000 |
| 1000 | $0.38354 | $383.54000 |
